Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

AMFİ

Yükleniyor...

AMFİ

AMFİ

Amfiler bilindiği gibi kendilerine aktarılan sesleri çok daha güçlü bir sese çevirerek araç hoparlörlerine aktaran bir ses sistemi birleşenidir. Amfiler kapasitelerine göre bu seslerin frekanslarını normalin çok üzerine çıkararak yüksek sesli müzik tutkunlarına harika ses deneyimleri sunarlar. Sesin frekansını yükseltirken aynı zamanda sesin kalitesinde de bir düzelme oluşur. Bu nedenle aracınızda müzik dinlerken daha kaliteli ve temiz bir ses duyabilmek için uygun bir amfiye sahip olmak çok önemlidir.
Amfiler bas ve ses amfileri olarak temelde iki farklı şekilde bulunur. Tercihiniz yüksek bas kapasitesine sahip bir ses duymaksa bas amfisi sizin için daha önemlidir. Eğer kaliteli bir ses ve müzik isteyen bir müzik severseniz o zaman ses amfileri sizin kullanımınıza daha uygun olan ürünlerdir.

Amfi Nasıl Kullanılır?

Günümüzde birçok kullanıcı araçlarıyla vakit geçirmeyi ve üzerinde bir takım değişiklikler yapmayı severler. Eğer biraz elektronik bilginiz ve merakınız varsa hazır bir set halinde aldığınız amfiyi aracınıza kolaylıkla monte edebilir ya da profesyonel bir destek alabilirsiniz.
Amfiler çoğunlukla aküden gelen enerji ile çalışır ve kablolar aracılığıyla teybe bağlanır sonrasında da ürettiği sesi hoparlöre aktarır. Bu bağlantıları sağlamak için ihtiyaç duyduğunuz bağlantı ekipmanlarına Set Kit Kablolar bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Amfi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? - Oto Amfi Modelleri

Öncelikle amfi alırken dikkat etmeniz gereken en önemli şey hoparlörlerinizin güç derecesine göre yaklaşık 2 katı bir amfi seçmektir. Böylece oldukça iyi kalitede bir sese sahip olabilirsiniz. Aksi halde sadece kötü bir sese sahip olmaz, ekipmanlarınıza da ciddi zararlar verebilirsiniz. Yine amfilerin kanal sayıları da bir diğer dikkat edilmesi gereken konudur çünkü RMS değerine dikkat ederek amfinize ne kadar hoparlör çeşidi bağlayacaksanız ( tiz, bas, mıd, vs. ) o oranda kanala ihtiyacınız olacaktır.
Siz de aracınıza almak istediğiniz amfi ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve çeşitler hakkında merak ettiklerinizi sormak için BLT Bulut Elektronik sitemizi ziyaret edebilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 
Yükleniyor...