Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

FİBER PANDİZOT

Ürün bulunamadı.

FİBER PANDİZOT

FİBER PANDİZOT

Pandizotlar araçların arka koltukları ve arka camları arasında kalan boşluğu kapatmak için imal edilmiş olan parçanın adıdır. Aracın bu kısmı genellikle çok fazla kullanılmadığı için arka hoparlörler neredeyse tüm araçlarda fabrika çıkışı olarak bu pandizota entegre edilir. Günümüzde ses sistemlerine duyulan yoğun ilgi neticesinde araç içindeki hoparlörlerin değiştirilmesi için ya bu pandizotlarda bir takım tadilatlar yapılmalıdır ki bu çok basit ve işlevsel değildir ya da bu pandizotlar sökülerek ses sistemine uygun yeni bir pandizot ile değiştirilmesi gerekir.
Pandizotlar MDF, ağaç, plastik, polyester gibi çok çeşitli malzemelerden üretileceği gibi ses sistemine en uygun olan ses kalitesini olumlu yönde etkileyen en iyi ve kullanışlı olan malzemenin fiber olduğu bilinmektedir.

Araca Özel Pandizot Yapımı | Fiber Pandizot Yapımı

Fiber, yapısı itibari ile hoparlörlerden gelen titreşimleri, ayrıca yoldan ve aracın kendi yapısından kaynaklanan bir takım titreşimleri de keserek ses kalitesine oldukça olumlu yönde etki eder. Fiber pandizotlar çeşitli şekilde tasarımlara sahip olabileceği gibi kaplama malzemeleri ve renkleri de bir takım çeşitlilikler gösterir. Sedan araçlarda arka kısma konumlanan pandizotlar aracın bagaj kısmına da yerleştirilebilmektedir.

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi pandizotlar sıklıkla araç modelleri için özel ölçülerde üretilmektedirler, böylece fiber pandizotunuzun montajını yaptığınızda aracınızda birebir uyum sağladığını göreceksiniz. Fiber pandizotların üzerinde tweeter, sub woofer, midrange, component, mid woofer hoparlörlerin her birinin bulunduğu hazır pandizot sistemleri ya da sizin ses zevkiniz doğrultusunda ihtiyacınız olan hoparlör çeşitleri için uygun alanların olduğu pandizotlar mevcuttur.

Siz de aracınıza uygun bir fiber pandizot için dilerseniz şimdi BLT Bulut Elektronik  sitemizdeki diğer ürünleri inceleyebilir ve ihtiyaç duyduğunuz farklı ses sistemi ekipmanları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilir ve hemen şimdi sipariş verebilirsiniz.
 

 
Yükleniyor...