Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

GERİ GÖRÜŞ KAMERALARI

Yükleniyor...

GERİ DÖNÜŞ KAMERALARI

GERİ DÖNÜŞ KAMERALARI
Geri dönüş kameraları araç teknolojileri içinde belki de kullanıcıların en büyük kurtarıcısıdır. Temel olarak aracın arkasındaki uygun bir yere konumlandırılan kameranın, aldığı görüntüyü araç konsolunda bulunan bir monitöre ya da monitör özelliğine sahip dikiz aynasını aktarması prensibi ile çalışan bir teknolojiye sahiptir.
  Geri dönüş kameraları tüm Kara taşıtlarında kullanılabilen ancak özellikle kamyon otobüs tır çekici gibi uzun ve çokça kör noktaya sahip olan araçlarda hayati önem taşıyan bir sistemdir. Otomobillerde ise konforlu bir park ya da geri sürüşlerde için kullanılmaktadır.
  Geri dönüş kameraları günümüzde neredeyse tüm araçlarda fabrika çıkışı olarak araçlara entegre edilmektedir. Genellikle bagaj kapağının uygun bir yerine ya da bagaj açma kolunun içine gizlenerek monte edilir. Aracın geri vitesi alınmasıyla otomatik olarak devreye giren kamera aldığı görüntüleri monitöre aktarır. Çoğu geri görüş kamerasının monitöründe aynı zamanda aracın Park alanını sınırlayan renkli çizgiler mevcuttur. Aracın tamponuna yerleştirilen sensörlerden alınan sinyaller bu aracınızı yerleştireceğiniz bölgeyi sınırlandıracak ve sesli uyarı yaparak park işlemini daha kolay ve güvenli bir hale getirecektir.
Geri dönüş kameralarındaki bu kolaylık aslında sadece aracınızla güvenli ve rahat bir park yapmanın ötesinde çevrenizde bulunan insanların ve diğer canlıların güvenliği içinde son derece önemlidir.

Bir Geri Dönüş Kamerasında Bulunması Gereken Özellikler : En İyi Geri Görüş Kamerası


Öncelikle geri dönüş kameralarında yüksek çözünürlükte bir görüntü aranan en önemli özelliktir. Geri dönüş kamerası sadece aracın arkasını göstermekle kalmayıp geniş bir açıya da sahip olmalıdır. Bu açı arttıkça sizin de görüş alanınız artacak ve park işlemi daha kolay ve güvenli bir hal alacaktır.

Kamera ile entegre çalışan sensörlerin algılama kapasitesi de bir diğer etkendir ki böylece monitörde oluşan görüntüye ek olarak sesli uyarılarla çevredeki nesnelerin uzaklıkları sürücüye daha doğru olarak bildirilecektir. Son olarak da geri dönüş kameralarının düşük ışıklı ortamlarda, otopark gibi kapalı alanlarda ve gece sürüşlerinde daha güvenli olabilmesi için lux değerine dikkat edilmesi gerekmektedir.

Sizin de bir geri dönüş kamerasına ihtiyacınız varsa hemen BLT Bulut Elektronik sitemizdeki ürünleri inceleyebilir ve ihtiyaç duyduğunuz özelliklere sahip bir geri dönüş kamerasını satın alabilirsiniz.

 
Yükleniyor...